Başkanın Öz Geçmişi

1957 yılında ilçemizin Karşıbahçeler Mahallesi’nde dünyaya geldi. Eğitim hayatının İlk ve ortaöğrenimini Palu’da tamamladı. Lise eğitimini ise İstanbul Pendik Lisesi’nde bitirdi. Başarılı geçen eğitim hayatından sonra vatani görevini tamamladı.  

Ülke ekonomisine olan tutkusu ile genç yaşta iş hayatına atılan; sahip olduğu ileri görüşlülüğü ve üstün gayreti sonrasında uzun yıllar boyunca endüstriyel alanda yapılan imalatların hayat bulmasında önemli rollerde bulundu, aynı firmanın yöneticiliğini de yaparak ticari anlamdaki başarısını ortaya koydu.

 

Uzun yıllar İstanbul’un yoğun çalışma ortamının vermiş olduğu yorgunluğun üzerine bir de memleket hasreti eklenince 1994 yılından itibaren Sayın DAĞOĞLU, hayranı olduğu Palu’da yaşamaya karar vermiştir. Hayat felsefesi hep çalışmak ve üretmek üzere olan Sayın DAĞOĞLU Elazığ merkezde ticari hayatına akaryakıt istasyonu işletmeciliği ile devam eder. Palu’ya olan sevdasından dolayı ikametini Palu’dan almayıp ticari hayatı devam ettiği yıllar boyunca kötü hava koşullarına ve yoğun geçen iş temposunun vermiş olduğu yorgunluğa rağmen adeta mekik dokur gibi her gün Elazığ - Palu arasında yolculuklar yapar.

 

Palu’ya sevdasını, çalışma düzenini bilen ve ileri görüşlülüğünün farkında olan saygıdeğer Palu halkının yoğun ısrarları neticesinde Sayın DAĞOĞLU; 2004 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Palu Belediye Başkanlığına aday oldu ve 2004 - 2009 yılları arasında "PALU BİR SEVDADIR" sözüyle yola çıkan Sayın DAĞOĞLU, Palu’da birçok ilklerin yaşandığı ve Palu’yu müreffeh yarınlara taşıyan onlarca projenin hayat bulduğu başarılı bir başkanlık dönemi yaşadı. 30 Mart 2014 seçimlerinde yeniden belediye başkanlığına seçilen Sayın DAĞOĞLU, Palu’yu tarihinin şanına yakışır bir büyüklüğe kavuşturmak için yeniden kolları sıvamıştır.

 

DAĞOĞLU Evli ve üç çocuk babasıdır. 

Top
  • Follows us our servcies