Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pbel23/domains/palu.bel.tr/public_html/database.php on line 4
Palu Belediyesi | Haber, Duyuru
Çevre Temizlik Hizmetleri"
Yazan: Admin Yayın Tarihi:26-11-2014 813 Okunma

Çevrenin korunması, geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konusunda gösterilen çabaların amacı, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşamalarını sağlamaktır. Çevreye zarar veren de çevreyi koruyan ve geliştiren de insandır.    

O halde, yaşam kalitemizi bozmadan alacağımız basit önlemlerle, çevremizi koruyabilir, çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya bırakabiliriz.

Çevre kirlenmesinin büyük boyutlara ulaşması, çöp dağlarının artık bizleri ve gelecek kuşakları yutmaya hazırlanması, doğal kaynaklarımızın hızla tükenmesi bizleri alışverişten başlayarak tüketimin her aşamasında ve tüketim sonrası oluşan atıkların kaldırılması ve yeniden kullanılmasında bilinçli hareket etmeye zorlamaktadır.    

Bu tüketim alışkanlığımızla doğanın ne kadar dayanacağını hiçbirimiz tahmin dahi edemiyoruz.

“Temiz Bir Çevre, Sağlıklı Bir Gelecek” temel ilkesinden  hareket eden fen işleri müdürlüğüne bağlı; temizlik işleri birimi olarak tüm faaliyetlerini sürdürmektedir.

Birimimiz; ilçe genelindeki evsel ve Tıbbi atıkların tüm çevresel kriterler ve ilgili yönetmelikler göz önüne alınarak kaynağında toplanmasını ve Belediyemizce tespit edilen aktarma merkezlerine veya bertaraf sistemlerine nakledilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarını yürütmektedir..

ÇEVREYE DUYARLI TEMİZLİK ARAÇLARI

Çöp toplama araçlarımızın, temizlik araçlarına dönüştürülmesi projemiz kapsamında; çöplerin toplanması ve taşınması esnasında oluşacak koku ve görüntü kirliliğinin önlenmek amacıyla kamyonlarımızın gerekli çalışmalar yapılmış ve kamyonlarımızın yan kasalarına çevre bilincini geliştirici sloganlar  ve resimler içeren billboardlar yerleştirilmiştir.

     “Geleceğimiz İçin Çevremizi Kirletmeyelim” sloganıyla başlattığımız bu proje bugün de revize edilmeye devam etmektedir.

TEMİZLİK ÇALIŞMALARI

 Bütün cadde ve sokaklar, her gün program dahilinde süpürülerek temizlenmektedir.

İlçemizdeki ana arter süpürge işçileri ve süpürge araçları tarafından sürekli süpürülmektedir.

Cadde, sokak ve meydanlar program dahilinde yıkanmaktadır.

Çevre temizlik ekibimizce ilçemizdeki sahipsiz ev eşyaları, moloz vb. gibi atıklar ayrı toplanarak, nakledilmektedir.

Süpürge ekibi, program ve açılışlarda ilgili yerin temizlenmesinde de görev yapmaktadır.

İlçe genelindeki tüm konteynırlar program dahilinde yıkanmakta, dezenfekte edilmekte, boyama ve bakımları yapılmaktadır.

NÖBETÇİ ECZANELER
Eczanesi
Tlf:
HAVA DURUMU
PALU
Top
  • Sosyal Medya Adreslerimiz