Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pbel23/domains/palu.bel.tr/public_html/database.php on line 4
Palu Belediyesi | Haber, Duyuru
Kültürel Mirasımıza Sahip Çıkıyoruz
Yazan: Admin Yayın Tarihi:26-11-2014 833 Okunma

Palu Belediyesi 04/09/2005 tarihinden itibaren Çekül Vakfı’nın (Çevre ve Kültürel Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı) Tarihi Kentler Birliği’ne üye olmuştur. Tarih, kültür ve doğa açısından büyük bir potansiyeli barındıran ilçemizin bu zenginliklerine sahip çıkılması büyük önem taşımaktadır. İlçemizin kalkınması yolunda büyük bir paya sahip olacak olan bu değerlerin korunması, kollanması ve gelecek nesillere aktarılması için çok büyük bir adım olan bu üyelik ile birlikte 2007 yılında Belediyemiz tarafından Alacalı Mescit, Cimşit Bey Camii, UIu Camii, Dükkanönü Camii mülkiyet sorunları giderilerek Kültür Bakanlığı’na devri yapılmıştır. Vakıflar Genel Müdürlüğü ile görüşülerek yatırım programına alınmıştır. Bu kapsamda proje ihaleleri Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılarak Kültür Varlıkları Koruma Kurulu tarafından onanmıştır.

2014 yılında Palu Belediyesi ve Palu Kaymakamlığınca ortaklaşa hazırlanan Palu Tarihtir, Tarih Palu’dur projesi ile Alacalı Mescit ve Çarşıbaşı Hamamı’nın Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteği ile ihalesi yapılmış olup çalışmalara devam edilmektedir.

Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Ulu Cami restorasyon ihalesi yapılmış olup kısa sürede Ulu Cami’nin yapımına başlanacaktır. 

 

NÖBETÇİ ECZANELER
Eczanesi
Tlf:
HAVA DURUMU
PALU
Top
  • Sosyal Medya Adreslerimiz