Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pbel23/domains/palu.bel.tr/public_html/database.php on line 4
Palu Belediyesi | Haber, Duyuru
Palulu Vatandaşlardan Halep’e Yardım
Yazan: Admin Yayın Tarihi:13-01-2017 641 Okunma

Palulu Vatandaşlardan Halep’e Yardım

İlçemizde düzenlenen yardım kampanyasında toplanan yardım malzemesi Halep’e gönderildi.

Sadece çevresindeki değil dünyanın hiçbir yerindeki mazlumlara kayıtsız kalmayan Palulular,  Palu Kaymakamlığı, Palu Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,Palu Kızılay Şubesi  ve sivil toplum kuruluşlarının organizasyonu ile başlattığı Halep’e yardım kampanyasına yoğun ilgi gösterdi. Yüce gönüllülük örneği gösteren Palu halkı, Halep’teki kardeşleri için seferber oldu.

Palu Kaymakamlığı, Palu Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,Palu Kızılay Şubesi  ve sivil toplum kuruluşlarının girişimleri ile başlatılan kampanyanın ilk gününden itibaren vatandaşlar giyimden, gıdaya, bebek bezinden battaniyeye kadar ihtiyaç duyulan birçok yardım malzemesini Atatürk Ortaokulunda bulunan toplama merkezine ulaştırdı. Vatandaşların büyük duyarlılık gösterdiği yardım kampanyası kapsamında toplanan malzemeler, belediye görevlileri tarafından gruplandırılarak düzenli bir şekilde paketlendi. Halep’teki zulme “Dur!” diyen Palulular, sahip olduklarını Halep halkı ile paylaştı.

İNSANİ YARDIMLAR DEVAM EDİYOR

Yardım kampanyasında toplanan gıdalar, bisküviler, bebek bezi, bebek maması, un, kuru gıdalar, 0–5 yaş arası kullanılmamış çocuk kıyafetleri, çocuk botu, kullanılmamış battaniye ve yorgan, ıslak mendil ve sabun gibi malzemeler, tırlar ile Halepli vatandaşlara ulaştırılacak.

Yardım kampanyasında çocukların Halepli yaşıtlarına yönelik yaptığı anlamlı yardımlar da dikkat çekiyor. Çocuklardan bazıları ayakkabısını, bazıları montunu, bazıları da çok sevdiği oyuncaklarını Halepli yaşıtlarına gönderebiliyor.

Palu Belediye Başkanı M.Sait DAĞOĞLU, Müslüman olmaktan dolayı İslam dininin kendilerine yüklediği bazı sorumluluklar olduğunu vurgulayarak, “Çevremizdeki bütün sıkıntıların paylaşılmasında, giderilmesinde yüce Türk milletine çok büyük bir görev düşüyor. Çünkü komşusu açken tok yatanın gerçek manada iman etmediğine inanan bir dininin mensubuyuz. Hadisler ve ayetler de bu yöndedir. Bu anlamda Palu’dan da bu anlamlı kampanyaya yapılan yardımlar büyük önem taşıyor. Halep'te yaşanan insanlık dramları karşısında sessiz kalmıyoruz. Halep'li kardeşlerimiz için Palu İlçesinden başlattığımız yardım hareketi sizlerin destekleriyle büyüdü.” dedi.

NÖBETÇİ ECZANELER
Eczanesi
Tlf:
HAVA DURUMU
PALU
Top
  • Sosyal Medya Adreslerimiz