Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pbel23/domains/palu.bel.tr/public_html/database.php on line 4
Palu Belediyesi | Haber, Duyuru
PALUDA CAZİBE MERKEZLERİ VE YATIRIM PROGRAMI
Yazan: Admin Yayın Tarihi:06-02-2017 622 Okunma

PALU da Cazibe Merkezleri Yatırım Programı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 23 ili kapsayan ve içerisinde Elazığ’ında yer aldığı ‘Cazibe Merkezleri Programı’ ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Fırat Kalkınma Ajansı tarafından yatırımcıları, ’Cazibe Merkezleri Programı’ kapsamında bilgilendirmek amacıyla Palu Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen programa, Palu Kaymakamı Mehmet ÖZTÜRK, Palu Belediye Başkanı M.Sait DAĞOĞLU, Fırat Kalkınma Ajansı Elazığ Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Abdulvahap Yoğunlu ve Palulu iş adamları katıldı.
Konuşmaların ardından FKA Elazığ Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Abdulvahap Yoğunlu’nun, Cazibe Merkezleri Programını tanıtan sunumla devam eden program, soru, cevapla sona erdi.

“RASYONEL VE ÇOK ORTAKLI KOLLEKTİF BİRLİKTELİKLER EKONOMİYİ GÜÇLENDİRİR”

Başkan Dağoğlu, konuşmasında kolektif birlikteliklere vurgu yaptı. Dağoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geleneksel şirket yönetiminden ziyade çağın gereklerine uygun rasyonel ve çok ortaklı kollektif birlikteliklerle İlçemiz ve bölgemizin ekonomisini istenilen bir seviyeye ulaştırmalıyız. Her alanda pazar potansiyeli olan lakin kendi kaynaklarını üretime dönüştüremeyen ilçe ekonomisini yatırım, destek, fon ve cazibe merkezi programıyla güçlendireceğiz. Bu noktada yerli ve yabancı sermayeye önemli kolaylıklar sağlayacak olan kalkınma seferberliği için her kurum üzerine düşeni fazlasıyla yapmalı; yatırım imkânlarını iş dünyasına doğru kanalları kullanarak anlatmalıdır. Bölgemizin bir cazibe merkezi olması için kurumlar arası yüksek iletişim ve işbirliği şarttır. Palu, kalkınma ve büyümede öncü bir ilçedir. İlçemiz ve bölgemizin gelişmesi için kamu ve özel sektörde güçlü birliktelik kurmak gerekiyor. Bu yüzden her kurumun taşın altına elini değil, gövdesini koyması lazım. Biz sürekli şunu ifade ediyoruz. Bu şehre yatırım yapacak olan kim varsa bütün imkânlarımızı ona seferber etmeye hazırız. Yeter ki ilçemize ve bölgemize yatırım yapılsın’’. Dedi.

NÖBETÇİ ECZANELER
Eczanesi
Tlf:
HAVA DURUMU
PALU
Top
  • Sosyal Medya Adreslerimiz