Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pbel23/domains/palu.bel.tr/public_html/database.php on line 4
Palu Belediyesi | Haber, Duyuru
HACI SADİ ETKESER CAMİİ DUALARLA İBADETE AÇILDI
Yazan: Admin Yayın Tarihi:15-04-2017 769 Okunma

İLÇEMİZ MERKEZ HACI SADİ ETKESER CAMİİ DUALARLA İBADETE AÇILDI

        İlçemiz Merkezine hayırsever iş adamı Muhammet ETKESER tarafından babası adına yaptırılan Hacı Sadi ETKESER Camii Dualarla İbadete Açıldı. Açılış Töreni hayırsever İşadamı Sayın Muhammet ETKESER, Kaymakamımız Sayın Mehmet ÖZTÜRK, Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit YANILMAZ, İlimiz Milletvekilleri Sayın Ömer SERDAR, Metin BULUT, Palu Belediye Başkanı Mehmet Sait DAĞOĞLU, İlimiz Müftüsü Yusuf SARIKAYA ve İlçemizin değerli vatandaşlarının katılımı ile gerçekleştirildi. Açılış töreninin sonrasında Hacı Sadi ETKESER Camiinde Cuma namazını eda eden katılımcılar daha sonrada yemek ikramına katıldılar.

Palu Belediye Başkanımız M.Sait DAĞOĞLU yaptığı açıklamada: “Hayırlı bir iş için toplanmanın, bir araya gelmenin heyecanını yaşıyorum. Bir araya gelmelerin en hayırlısı hiç kuşku yok ki; ibadet için bir araya gelmektir. Bugün yeryüzünde Allah’ın evleri olarak anılan camilerimizden birini daha hizmete açmak üzere toplandık. Bugün bir minareden daha Allah’ın yüce daveti yankılanacak. Bize bu imkânı sağlayan hayırsever iş adamımız Sayın Mehmet ETKESER’e, hassaten teşekkür etmek istiyorum. Allah ondan razı olsun, Allah sayılarını artırsın. Hayır, yapmak için çok paranızın olması gerekmiyor, bu bir gönül, anlayış meselesi. Bu bir örnek teşkil edecektir. İnşallah geleceğe yönelik bu ve farklı projelerde iş adamlarımızın katkısını göreceğiz. Palu gelişiyor, Palu’nun gelişmesi sadece kamu yatırımları ile olmayacak. Palu gelişecekse özel sektör eliyle gelişecek, iş adamları ile gelişecek, müteşebbis ruhlu hemşehrilerimizle gelişecek. Biz Palu’lu iş adamlarımıza güveniyoruz, her alanda adından söz ettiren, örnek gösterilen iş adamlarımızın varlığı bizleri memnun ediyor. Bu vesile ile ben bir kez daha hayır sahiplerini kutluyor, camimizin ilçemize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini, Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Hayırsever işadamı Mehmet ETKESER şu açıklamalarda bulundu: ’Babam Palu doğumludur. Dedem Şeyhmiranlıdır(Altın ölçek köyü)30 sene biz Palu’da,30 senede Elazığ’da oturduk. Yaklaşık 400 senede Şeymiranda oturmuşuz(Altın ölçek).Şeyhmirana da Bağdat’tan gelmişiz. Halidi Bağdadi Hazretlerinden dedemiz icazetini almış bu topraklara gelmiş. Bizde köklerimize sadık kalmak için burada kökümüze dönmek kendimizden sonra gelen çoluk çocuğu muzunda buraları unutmaması gelip gitmeleri için Cenabı Allah nasip etti, sayın başkanımızda vesile oldu. Geldik bu güzel camiyi inşa ettik. Cenabı Allah daha güzellerini yapmayı da nasip etsin. Palu hepimizin, biz Palulu olmaktan da şeref duyuyoruz. Son derecede mutluyuz. Nereye gidersek gidelim biz Paluluyuz, ’dedi.

Yemek programından sonra Sayın Mehmet ETKESER ve Palu Belediye Başkanımız M.Sait DAĞOĞLU ile birlikte Palu ve şeyhmiranı gezdikten sonra ilçemizden ayrıldılar.

 

 

NÖBETÇİ ECZANELER
Eczanesi
Tlf:
HAVA DURUMU
PALU
Top
  • Sosyal Medya Adreslerimiz