Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pbel23/domains/palu.bel.tr/public_html/database.php on line 4
Palu Belediyesi | Haber, Duyuru
ANNELERİMİZ BAŞ TACIMIZDIR
Yazan: Admin Yayın Tarihi:16-05-2017 760 Okunma

ANNELERİMİZ BAŞ TACIMIZDIR

 14 Mayıs “Anneler Günü” münasebetiyle Balkon Düğün Salonunda düzenlenen programla anneler günü kutlandı. Palu İlçe Kaymakamlığı, Palu Belediyesi ile Palu Kadınlar Derneği tarafından annelere yönelik düzenlenen program 11:30’da Balkon Düğün Salonunda başladı. Programa katılan Elazığ il vaizelerinden Zaika Bozkurt Budak dua ile başladığı konuşmasında; Dinimizdeki kadının yerine değinerek, anneliğin yeryüzünün en kutsal mesleği olduğu konusu üzerinde durdu.

 

Başkan DAĞOĞLU’ndan Anneler Günü mesajı;

Belediye Başkanımız M.Sait DAĞOĞLU, Anneler Günü dolayısıyla Türk milletinin en zor zamanlarında yaşanan nice kahramanlık destanlarında fedakâr ve cefakâr anneler ile onların yetiştirdiği kahraman evlatların izi olduğunu söyledi. Evlatlarını canından ve ruhundan bir parça olarak gören ve tüm hayatını çocuklarının daha iyi olması için karşılık beklemeden harcayan en kutsal varlıkların anneler olduğunu belirten Başkan Dağoğlu, "Annelerimiz hoşgörünün, fedakârlığın, şefkat ve merhametin adıdır" dedi. Annelik duygusunun, tüm canlıların nefes alması kadar evrensel bir değer olduğuna dikkati çeken Başkan Dağoğlu, "Peygamber Efendimizin 'Cennet, annelerin ayakları altındadır' hadis-i şerifiyle payelendirdiği anne sevgisi dünyadaki en değerli sevgidir" diye konuştu.

Türk milletinin en zor zamanlarında yaşanan nice kahramanlık destanlarında fedakâr ve cefakâr anneler ile onların yetiştirdiği kahraman evlatların izi olduğunu vurgulayan Başkan Dağoğlu, "Bu müstesna günde, yıllarca bakıp büyüttüğü, üzerine titrediği evlatlarını kutsal vatanımız için toprağa veren tüm şehit annelerinin ellerinden öpüyor, her birine minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Onları sadece evlatlarından uzak kaldığı bu özel günde değil her gün hatırlayıp yanlarında olalım" dedi. 

Başkan Dağoğlu, mesajını şu sözlerle tamamladı: "Ben öncelikle, üzerimde büyük emeği olan annemi ve hakkın rahmetine kavuşmuş tüm anneleri saygı ve rahmetle ile anıyor, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü yürekten kutluyorum. Dedi.

NÖBETÇİ ECZANELER
Eczanesi
Tlf:
HAVA DURUMU
PALU
Top
  • Sosyal Medya Adreslerimiz