Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pbel23/domains/palu.bel.tr/public_html/database.php on line 4
Palu Belediyesi | Haber, Duyuru
15 Temmuz da PALU Tek Yürek Oldu
Yazan: Admin Yayın Tarihi:17-07-2017 793 Okunma

KADİM ŞEHİR PALU’DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ SAYGIYLA ANILDI

 

15 Temmuz 2016 tarihinde Fetö Terör Örgütü mensuplarınca gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin birinci yıl dönümünde bir anma programı düzenlendi.

Program Palu Kaymakamlığı, Palu Belediyesi ve Palu Spor Ve Gençlik Müdürlüğü tarafından düzenlenen halk koşusu Tarihi Palu köprüsünde son buldu. Tarihi Palu köprüsünde dereceye girenlere ödülleri verilerek ilçe Müftülüğü tarafından okunan 249 hatmin hatim duası Tarihi Palu Köprüsü'nde yapılırken akabinde 249 karanfil ışıklı balonlarla Murat Nehrine bırakıldı.

Yatsı namazına müteakiben darbe gecesi şehit olan vatandaşlarımız için edilen dua sonrası, Palu Askerlik Şubesi önünde askerlerle kucaklaşıldı. Palu protokol mensupları ve yüzlerce vatandaşın katıldığı kortej salâvatlar eşliğinde ve tekbirler ile belediye binası önüne kadar devam etti.

Hafız Ömer Karataş’ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Palu’da ki siyasi parti temsilcilerinin yaptığı darbe gecesiyle ile ilgili konuşmalarla devam etti.

Palu ilçe kaymakamı Mehmet ÖZTÜRK yaptığı konuşmada:” Bizleri 15 Temmuzun karanlığından 16 Temmuzunun aydınlık yarınlarına çıkaran Allah’a hamd ediyorum. Çünkü rabbimiz ülkemizi o gece büyük bir beladan, büyük bir ihanetten ve büyük bir kaostan kurtardı. Hain darbe gecesi ülkemizin istiklali ve istikbali için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi de minnetle yad ediyorum, yaralı gazilerimize de şifalar diliyor, hürmetlerimi sunuyorum ”dedi.

Göğsü iman dolu vatandaşlarımızın dirayeti ve Allah’ın yardımıyla ülkemizin büyük bir uçurumun kenarından kurtarıldığını belirten ÖZTÜRK konuşmasının devamında: ”Dost görünümlü düşman ülkelerle, içimizdeki Müslüman ve vatansever görünümlü hainlerin tertiplediği bu teşebbüs ile ülkemize darbe vurulmak istenmiş ve işgal edilmeye çalışılmıştır. Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve tarihi çağrısıyla göğsü iman dolu milletimiz, vatanı, milleti, namusu ve bayrağı için meydanlara döküldü. Çanakkale de verilen mücadele neydiyse 15 Temmuz direnişi de aynı amaç doğrultusunda verildi ve tarihe altın harflerle geçti” dedi.

Palu Belediye Başkanı M.Sait DAĞOĞLU yaptığı konuşmada:” Palu 15 Temmuz gecesi; ben ülkemin yanındayım dedi ve bunu bir ay boyunca meydanlarda nöbet tutarak gösterdi. Sizlerin gösterdiği özveri, fedakârlık ve vatan sevisi devam ettiği müddetçe ilçemizle birlikte ülkemizinde çok daha güzel yerlere geleceğine inanıyorum” dedi.

Program 15 Temmuz şehitleri için okunan Mevlid-i Şerif ile devam etti. Okunan şiirler ve hazırlanan sinevizyon gösterimi sonrası darbe gecesindeki gibi aynı anda tüm ülkeyle beraber Palu’da da salalar okunması programa katılanlara duygu dolu anlar yaşattı.15 Temmuz şehitleri anma ve milli birlik programı şehitlerimiz için okunan dua ile son buldu. Programa katılan vatandaşlara, Palu belediyesi ve Kızılay Palu şubesi ikramlarda bulundu. Daha sonra Saat 02:30 da Cumhurbaşkanımızın halka hitabının canlı olarak izlenmesi sonrası, camide topluca kılınan sabah namazıyla program sona erdi.

NÖBETÇİ ECZANELER
Eczanesi
Tlf:
HAVA DURUMU
PALU
Top
  • Sosyal Medya Adreslerimiz