Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pbel23/domains/palu.bel.tr/public_html/database.php on line 4
Palu Belediyesi | Haber, Duyuru
Esentepe Camisi İçin İlk Çalışma Başladı
Yazan: Admin Yayın Tarihi:29-07-2017 588 Okunma

Esentepe Camisi İçin İlk Çalışma Başladı

Palu, Esentepe Mahallesinde yeni yapılacak olan caminin temel açma çalışmalarına başlandı. Palu’nun en büyük mahallesi olan Esentepe Mahallesinde cami yapımı için Belediye Başkanımız M.Sait DAĞOĞLU öncülüğünde İlçe Kaymakamımız Mehmet ÖZTÜRK ile birlikte Esentepe Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği kurularak camii yapım çalışmalarına başlanıldı.

Cami yapımı için ilk kazma Palu İlçe Kaymakamı, Palu İlçe Belediye Başkanı, Palu İlçe Müftü Vekili ve vatandaşların katılımıyla dualar eşliğinde başladı.

İlk çalışmalar hakkında bilgi veren Esentepe Camisi Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanı Nedim Kaya: ”Esentepe Mahallesi Palu’nun en büyük mahallesi olmasına rağmen camimiz yoktu. İbadet için mahalle sakinlerimiz Kalekent Mahallesine gidiyorlardı. Bu konuyu mahalle halkı, ilçe kaymakamımız ve belediye başkanımızla istişare ettik.  Alınan ortak karar sonucu mahallemizde cami yapılmasına karar verdik ve bugün dualar eşliğinde camimizin temel kazısına başladık. Yapılacak olan Esentepe camisine yardım etmek isteyen vatandaşların Ziraat Bankası Palu Şubesinde açtıkları Esentepe Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği hesabına bağışta buluna bileceklerini belirtti”

Yapılacak olan Esentepe Camisi hakkında bilgi veren Palu Belediye Başkanı M.Sait DAĞOĞLU:”İlk iş olarak camimizin yapım işlerini takip etmek için 7 kişiden oluşan derneğimizi kurduk.3 kat olarak inşa edilecek olan camimizde ibadet alanı 780 m² olacak. Yaklaşık 2 bin vatandaşımızın aynı anda ibadet edeceği Esentepe Camisi Palu’nun en büyük camisi olacak. Camimizin 1.katı gasil hane, morg için kullanılacak.2.kat ise taziye evi, Kuran kursu, konferans salonu olarak kullanılacak 3. Kat ise cami bölümünden oluşacak yaklaşık 5 milyon tl’ye mal olacak olan Esentepe Camisinin 2 yılda bitirilmesi planlanıyor.”Dedi.

NÖBETÇİ ECZANELER
Eczanesi
Tlf:
HAVA DURUMU
PALU
Top
  • Sosyal Medya Adreslerimiz