Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pbel23/domains/palu.bel.tr/public_html/database.php on line 4
Palu Belediyesi | Haber, Duyuru
Elazığ Valisi KALDIRIM dan Paluya Ziyaret
Yazan: Admin Yayın Tarihi:25-08-2017 468 Okunma

Tarih ve Turizm Merkezi Palu’ya Yapılacak Otelin Temeli Atıldı

Palu turizmine katkı sağlayacak ve yapımı TKDK tarafından desteklenecek olan otel Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı’nında katıldığı törenle temeli atıldı.
Gerçekleştirilen temel atma töreninde ilk değerlendirmeyi yapan Otel İşletmecisi Ali Okuyucu, “Palu’nun geleceği için böyle bir tesise başvurduk. Palu demek tarih demek, Palu demek kültür demektir. Ben de Palulu olduğum için Palu’ya hizmet bizim asli görevimizdir. Devletimize böyle bir destek verdikleri için çok teşekkür ederim” diye konuştu.
Otelin yapımını finanse eden TKDK İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz ise “Palu’da yapılan bu otele destek vermemiz bizim açımızdan çok önemlidir. Palu tarihi ve kültürel bir yer. Bütün ilçelerimizde destek verdiğimiz yatırımlarla TKDK bayrağımızı dalgalandırıyoruz” dedi. Yılmaz, Otelin yatırım tutarının 1 Milyon 600 bin TL civarında olduğunu ve yatırımın %65’ine tekabül eden 1 Milyon 40 Bin TL tutarında hibe desteğini vereceklerini sözlerine ekledi.
Yapılan tesisin ilçeye büyük katkı sağlayacağını belirten Palu Belediye Başkanı Mehmet Sait Dağoğlu ise “Palu için önemli ve devlet destekli ilk yatırım. Palu tarihi, kültürü ile bölgeye lokomotif olacak bir ilçedir. Palu’da ayakta olan birçok tarihi eserimiz var. İlçenin ortasından geçen Murat nehri ilçeye ciddi bir güzellik katıyor. İnanç turizmi olarak bölgede önemli bir ilçe ve böyle bir otele ihtiyacımız vardı. Bu müteşebbis arkadaşlarımız böyle bir otele başladılar ve devamının gelmesini umuyorum. İlimize de çok ciddi katkı sağlayacaktır” diye konuştu.
Palu’yu tarihi ile buluşturacaklarını söyleyen Ak Parti Milletvekili Ejder Açıkkapı, “Burada böylesine güzel bir yatırımı yapan Ali Okuyucu ve Ferda Okuyucu’ya teşekkür ediyorum. Palu’da bu özel sektörün belki de yapmış olduğu önemli yatırımların başında geliyor. Palu kadim bir medeniyeti olan, kadim tarihi olan şirin bir ilçemiz. Biz Palu’yu tarihi ile buluşturmaya çalışacağız. Palu kalesinde önemli çalışmalar yapılıyor. Harput’ta olduğu gibi Palu tarihini yeniden canlandıracağız. Bu yatırım Palu’ya dışarıdan gelenlerin rahatlıkla zamanlarını geçirecekleri güzel bir mekân olacaktır. TKDK’nın destekleri ile yapılıyor, hükümet olarak bu projelere destek oluyoruz ve destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Palu’nun kadim bir medeniyet merkezi olduğuna değinen Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ise “Buraya 24 odalı 54 yataklı güzel bir butik otelin temelini atmak için geldik. Bu otelin Palu gibi tarihi çok eskilere dayanan, kadim bir yerleşim birimine yapılması anlamında çok önemlidir. Palu önemli bir medeniyet merkezidir. Yatırımın burada tarihi Palu Kalesi karşısında yapılması çok anlamlıdır. Hem bu Palu Kalesinde yapılan yenileme süreci içinde çok faydalı olacaktır. Yapılan restorasyon çalışmaları tarihin yeniden ortaya çıkarılması noktasında büyük önem taşıyor. Palu doğal turizmi, kültür turizmi, inanç turizmi açısından önemlidir. Konaklama ihtiyacının da giderilmesi gerekiyordu. Otelin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından otelin temeline Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı ile davetlilerin katılımı ile atıldı.

Palu’da "Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar" Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Palu Kalkınma Tanıtma ve Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından hazırlanan Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ile yürütülecek "Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar” projesinin tanıtımı yapıldı. Palu Kaymakamlığı Kızılay Halk Kütüphanesinde gerçekleştirilen tanıtım programına Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Palu Kaymakam Vekili Ömer Faruk Tuncay, Palu Belediye Başkanı Sait Dağoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Baki Ölçücü ve çok sayıda davetli katıldı.
Bilinçli Gençler Mutlu Yarınlar ’projesi hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Bülent Günay, “Projemiz değerlendirme kapsamında kabul edilerek 1 Ağustos 2017 tarihi ile uygulanmaya başlandı. Projemizin bütçesi 80 bin TL’dir. Projemizin amacı ilçemizdeki gençlerin milli manevi değerlerine bağlı, bilgi ve özgüven sahibi, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, toplumsal hayata aktif katılan bireyler olarak kendi potansiyellerini tam anlamıyla gerçekleştirebilecekleri imkân ve zemini oluşturmayı amaçlamaktayız” dedi.

Projeyi gerçekleştiren Palu Kalkınma Tanıtma ve Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Hüseyin Saylan ise, “Her daim gençlikten desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Bizlere ne kadar destek olunursa bizlerde o kadar ileri gideceğiz. Daha fazla milletimizin ve devletimizin emrinde olacağız ve bu durum bize heyecan ve mutluluk veriyor” diye konuştu. Projenin tamamlandığında ilçenin sosyal ve kültürel düzeyine önemli katkı sunacağını söyleyen Kaymakam Vekili Ömer Faruk Tuncay ise “Bu tür projeler Palu gibi küçük ilçelerde adeta bahar görevi görmektedir. Vatandaşlarımızı büyük şehirlerde etkinliklere daha kolay ulaşıyor. Maalesef Palu’muz bu tür etkinliklere kolay ulaşamıyordu. Bu nedenle bu proje önemli bir eksiliği kapatacak. Bu proje kapsamında evli çiftlerimize eğitim verilecek, engelli çiftlerimiz topluma kazandırılacak, gençlik merkezimizde çeşitli etkinlikler yapılacak. Bu proje tamamlandığında ben inanıyorum ki ilçenin sosyal ve kültürel düzeyine önemli katkı sunacak” ifadelerini kullandı. AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı ise “Kadim bir tarihi ve geçmişi olan, tarihi Urartulara dayanan ve birçok medeniyetin temellerinin atıldığı Palu ilçemizde özellikle gençlerimize yönelik, engellilere yönelik, öğrencilerimize yönelik birçok proje kapsamında seminerlerin yapılacağı projenin tanıtımını yapıyoruz. Projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum ”dedi. Elazığ Valisi Çetin Oktay ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Palu’da anlamlı, güzel ve isabetli bir proje yapılmıştır. Bugün hem bu projenin tanıtımını hem de gençlik merkezinin açılışını yapıyoruz. Bizim için gençler, çocuklar çok önemlidir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerin kaliteli yetişmesi, her açıdan iyi eğitilmiş, donatılmış ve milli manevi değerlerle yetişmesi çok önemlidir. Bu açıdan güzel etkinlikler yapılıyor, güzel destekler sağlanıyor. Çok güzel bir gençlik merkezinin açılışını yaptık. Burası lise çağındaki çocuklar için hem engelliler için hem de Palulu gençlerimizin güzel etkinlikler yapacağı bir merkez olacak. Güzel etkinlikler, güzel geziler yapacaklar aynı zamanda farklı yerler görmüş olacaklar. Gençlerimizin sürekli uğradığı bir mekân olacak. Zamanlarını orada iyi değerlendirip el becerilerini geliştirecekler. Yeni yetenekler kazanacaklar. Elazığ’ın öz değerleri çok önemlidir. Amacımız bu değerleri ayakta tutmak. Hep diyoruz gençlerimizi  bu değerlerle donatmak en büyük amacımız” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Palu Kalkınma, Tanıtma ve Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Hüseyin Saylan tarafından Vali Kaldırım’a plaket takdim edildi. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı ile birlikte Palu programlarının ardından DSİ tarafından yapımı gerçekleştirilen ve Elazığ’ın içme suyunu karşılayacak olan Hamzabey Barajı inşaat alanını ziyaret ederek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı, Yarım tepe ve Karacabağ mezrası Teştak Köylerini ziyaret ederek köy sakinleriyle bir araya gelip sorunlarını dinledi.

NÖBETÇİ ECZANELER
Eczanesi
Tlf:
HAVA DURUMU
PALU
Top
  • Sosyal Medya Adreslerimiz