Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pbel23/domains/palu.bel.tr/public_html/database.php on line 4
Palu Belediyesi | Haber, Duyuru
ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ AÇIKKAPI DAN PALUYA ZİYARET
Yazan: Admin Yayın Tarihi:24-03-2018 848 Okunma

ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ SAYIN EJDER AÇIKKAPI PALU’DA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Elazığ milletvekili Sayın Ejder Açıkkapı, Ak Parti Elazığ İl Yönetimiyle beraber Ak Parti Palu İlçe Teşkilatının düzenlediği geniş kapsamlı istişare toplantısına katılmak ve bir dizi ziyarette bulunmak üzere Palu ilçesini ziyaret etti.

Milletvekili Ejder Açıkkapı’nın başkanlık ettiği istişare toplantısına, Ak Parti il yöneticileri, Palu İlçe Başkanı Abdulkadir Şaştım, Belediye Başkanımız M. Sait Dağoğlu, parti üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

 

Ak Parti Palu İlçe Başkanı Abdulkadir Şaştım yaptığı açıklamada: ”Geçen hafta milletvekilimiz Sayın Ömer Serdar Beyin başkanlığında Elâzığ’da ki kurum amirlerimiz, ilçe ve köy muhtarlarımızla bir istişare toplantısı düzenlemiş ve ilçemiz genelinde olan sıkıntıları birinci elden yetkililere iletmiştik. Bu günde bizleri ziyaret ettiniz, hep beraber ilçe esnafımızı ve vatandaşlarımızı ziyaret edeceğiz, sorunlarını dinleyip merkezi hükümetimizle beraber çözüm bulmaya çalışacağız. Ziyaretiniz için hepinize teşekkür ediyorum” açıklaması yaptı.

 Palu Belediye Başkanımız M.Sait Dağoğlu Yaptığı Açıklamada: ”Sayın Ejder Bey bir Palu sevdalısı olarak ilçeye dair her işimizi tek tek takip ederek bizlerden daha fazla ilçemiz için gayret sarf ediyor. İlçe gençlik merkezinin Palu’ya kazandırılması noktasında büyük emek sarf etti. Emniyet binamızın yenilenmesi noktasında bizlere öncülük etti. Bu gayretlerinden dolayı sayın milletvekilimize teşekkür ediyorum. Palu yıllardan beri ötelenmiş, gerçekten yatırım alamamış, dolayısıyla hizmet noktasında biriken sıkıntıları var. Şu an Kovancılarla ortak yapacağımız ve proje aşamasında olan bölge hastanemiz yine Kovancılarla ortak kullanacağımız adliye binamızın ihalesi inşallah bu yıl yapılacak. Bu yatırımlar Palu ve Kovancılar ilçeleri için ciddi birer istihdam sağlayacak. Palu Belediyesi olarak 6 projemiz var, bunları en kısa zamanda faaliyete geçireceğiz. İtfaiye binası, hanımlar sokağı, Palu Belediyesinin tadilatı, garaj gibi. İnşallah sayın vekilimiz 3-4 ay sonra ilçemize geldiğinde bu yatırımlarımızın temelini beraber atmış olacağız” açıklamasını yaptı.

 Konuşmasına tüm katılımcılara teşekkür ederek başlayan Sayın Ejder Açıkkapı açıklamasında: ”Bugün ata yurdumuza, baba ocağımıza gelmiş olmaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Teşkilatlarımız bizlerin başarısının temellidir.16 yıldır Türkiye’nin gelişmesine, büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunan sizlersiniz, teşkilatlarımızdır, halkımızdır. Kurucu genel başkanımız, Sayın Cumhurbaşkanımız 16 yıldır gerçekten yoğun caba harcayarak ülkemize hizmet etmeye çalışıyor.81 milyon vatandaşımızla beraber bütün İslam coğrafyası Cumhurbaşkanımızın başarısı için dua ediyor. Ülkemiz büyük bir sıkıntı girdabında.16 yıldır yaptığımız hizmetlerden dolayı önümüze birçok engel çıkartıldı. Bizler Cumhurbaşkanımız liderliğinde ve sizlerin desteğiyle bu sıkıntıları bir bir aşarak bu günlere geldik. Ülkemizin, ilimizin, köylerimizin gelişmesi için elimizden gelen gayreti göstererek yolumuza devam ediyoruz ”açıklaması yaptı.

Toplantı sonrasında Sayın Ejder Açıkkapı ve beraberindeki heyet ilçemiz Numune mahallesinde ikamet eden 110 yaşında ki hasta Şükrü Dağdelen’i ve Çarşı mahallesinde ikamet eden Ahmet Zengin‘i evlerinde ziyaret etti, sıkıntılarını dinledi. Daha sonra ilçemiz devlet hastanesinde nöbetçi personeli ziyaret eden Sayın Açıkkapı, yatmakta olan hastalara geçmiş olsun dileklerinde bulundu, acil şifalar diledi.

Yapılmakta olan Palu ilçe kütüphane inşaatında incelemelerde bulunan Açıkkapı, yıkılıp yeniden yapılacak olan ilçe emniyet binasında da incelemelerde bulundu.

İlçe esnaflarını ziyaret eden Ejder Açıkkapı ve parti yetkilileri esnafın sorunlarını dinledi, vatandaşla sohbet edip çay içti.

 

Daha sonrasında dün geceden beri Palu ilçe genelinde etkili olan fırtına ve toz bulutu hayatı olumsuz etkiledi. Çıkan fırtına sonucu Esentepe mahallesinde bulunan Palu Yatılı Bölge Ortaokulu(YİBO) ve okul lojmanının çatıları fırtına sebebiyle uçtu, Palu’da yapımı bitmekte olan otel inşaatını, Esentepe mahallemizde yapılmakta olan Esentepe Cami İnşaatını yerinde incelemelerde bulunduktan sonra Program sona erdi.

NÖBETÇİ ECZANELER
Eczanesi
Tlf:
HAVA DURUMU
PALU
Top
  • Sosyal Medya Adreslerimiz