Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pbel23/domains/palu.bel.tr/public_html/database.php on line 4
Palu Belediyesi | Haber, Duyuru
Harput-Palu Kültür Yolu Tren Yolculuğu
Yazan: Admin Yayın Tarihi:23-04-2018 889 Okunma

Harput-Palu Kültür Yolu Tren Yolculuğu

 

 

Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Elazığ Valiliği’nin koordinasyonunda Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığı işbirliği ile Elazığ’dan Palu’ya nostaljik tren yolculuğu yapıldı. Hafta içi olmasına rağmen sabah saatlerinde Elazığ Garı’nda bu nostaljik geziye katılmak isteyen yaklaşık olarak 750 kişi toplandı.  

       Tren yolculuğuna katılan misafirlerimiz Mastar Dağı, Keban Baraj Gölü ve Murat Nehri Vadisinin güzelliklerini seyrederek Palu’ya ulaştılar. Geziye yüzlerce kişinin yanı sıra Ak Parti  Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, İlçe Kaymakamımız Mehmet Öztürk, Belediye Başkanımız , M.Sait Dağoğlu, Palu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen de katıldı. 

       Palu İstasyonu’nda Kaymakamımız Sayın Mehmet ÖZTÜRK, Belediye Başkanı Mehmet Sait DAĞOĞLU,  İlçe Protokolü ve vatandaşlar tarafından karşılanan misafirler, küçük bir çarşı turundan sonra Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen sanatsal ve kültürel sergiyi gezdiler.  

      Misafirlere öğle yemeği ikramında bulunuldu. Yemek sonrası otobüslerle Eski Palu’ya taşınan misafirlere Palu Kalesi, Alacalı Mescit, Dükkanönü Camii, Cimşid Bey Külliyesi, Urartu Kaya Merdivenleri, Küçük Camii, Çarşıbaşı Hamamı, Ulu Camii, Zincirli Han, Surp Lusavoriç Kilisesi, Tarihi Palu Köprüsü, Şeyh Ali Septi ve Şeyh Mahmut Samini Türbeleri gezdirildi. Bölgedeki tarihi, kültürel ve doğal güzelliklere hayran kalan misafirler Palu Demiryolu Köprüsü’nden trene binerek Elazığ’a dönüş yaptılar.

NÖBETÇİ ECZANELER
Eczanesi
Tlf:
HAVA DURUMU
PALU
Top
  • Sosyal Medya Adreslerimiz