Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pbel23/domains/palu.bel.tr/public_html/database.php on line 4
Palu Belediyesi | Haber, Duyuru
PALUDA 23 NİSAN KUTLAMALARI
Yazan: Admin Yayın Tarihi:23-04-2018 668 Okunma

PALUDA 23 NİSAN KUTLAMALARI

 

Palulu Çocuklar 23 Nisan’ı neşeyle kutladı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Palu’da birbirinden renkli etkinliklerle kutlandı.
Palu’daki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları sabah 09:00’da Hükümet Konağı Bahçesinde Atatürk büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çelenk sunmasıyla başladı.
Sonraki etkinlikler Palu ilkokulunda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Palu İlkokul Müdürü Yılmaz BOYRAZ yaptı. Çocukların hazırladığı gösteriler ve şiirlerin okunmasıyla devam etti.

Palu Belediye Başkanın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı:  “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla milli egemenliğin kabul edildiği 23 Nisan 1920, millet iradesinin üstünde hiçbir gücün tanınmayacağının tüm dünyaya ilan edildiği gündür.  Bu önemli günü tüm dünya çocuklarına armağan ederek, geleceğin teminatı çocuklara gösterdiği önemle Atatürk; insanlığın ortak hazinesi olan çocuklara önemli sorumluluklar yüklemiştir. 23 Nisan da dünya çocuklarının el ele sergilediği birlikteliğin dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının güçlenmesine, yaşadığımız coğrafya başta olmak üzere tüm dünyada yaşanan savaşların son bulmasına ve gelecekte tüm insanların barış içinde yaşamalarına vesile olmasını diliyorum.

Şehirlerimizin ve ülkemizin daha güzel bir geleceğe kavuşması ve dünya barışı için sevgili çocuklarımıza güveniyoruz. İnanıyoruz ki ülkemiz, çocuklarımızın katkılarıyla aydınlık ufuklara olan yolculuğuna azim ve şevkle devam edecektir.

Bu düşüncelerle, TBMM’nin açılışının 98. yıldönümünü ve sevgi dolu yürekleri, gülen yüzleriyle bugüne anlam katan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve Milli Mücadelede emeği geçen ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

NÖBETÇİ ECZANELER
Eczanesi
Tlf:
HAVA DURUMU
PALU
Top
  • Sosyal Medya Adreslerimiz