Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pbel23/domains/palu.bel.tr/public_html/database.php on line 4
Palu Belediyesi | Haber, Duyuru
15 Temmuz da PALU Tek Yürek Oldu
Yazan: Admin Yayın Tarihi:18-07-2018 1141 Okunma

15 Temmuz da PALU Tek Yürek Oldu

KADİM ŞEHİR PALU’DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ SAYGIYLA ANILDI

İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 2. Yıldönümü Çeşitli Etkinliklerle Anıldı.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında ilk olarak İlçemiz merkez Hacı Ali Uğur Camiinde öğle namazına müteakiben Aziz Şehitlerimizin Anısına Mevlidi Şerif okutuldu. Şehitlerimiz için dua edildi. Akşam namazı sonrasında Anma etkinliğine katılan değerli vatandaşlarımızla birlikte Askerlik Şubesi Başkanlığı önünde toplanılarak, Kortej eşliğinde Türk Bayraklarıyla Palu Belediye Başkanlığı önünde kurulan etkinlik alanına yürüyerek 15 Temmuz etkinlikleri gerçekleştirildi.
Anma etkinlikleri kapsamında İlçemiz Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri konuşmalarını gerçekleştirdiler. Siyasi Parti Temsilcilerinin konuşması sonrasında Palu Belediye Başkanımız Mehmet Sait DAĞOĞLU yapmış olduğu konuşması; Bu gecenin kutlanması Türkiye için bizler için anlamlıdır gerçekten çünkü ilk defa silahlı hava kuvvetlerinin yarısını ele geçirmiş bir güce karşı sivil olarak sadece ellerinde Türk Bayraklarıyla silahsız bir şekilde silahlı örgüte karşı koyarak muvaffak olmuş bir toplumun bireyleriyiz çok değerli Palulu hemşehrilerim bu kalkışmada insanlar canlarını hiçe sayarak hiçbir gayrimeşru alet veya silah ellerine almadan sadece çıplak elle dur demeyi bildiler. Öyle inanıyorum ki birkaç yıl geçtikten sonra bu değerli mücadelenin anlamını çok daha iyi anlaşılacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle iki yüz elli bir Şehidimize Allahtan rahmet diliyor iki bin yüz doksan iki gazimize Allahtan hayırlı şifalar diliyorum. Dedi. Daha sonrasında konuşmalarını gerçekleştiren Palu Kaymakamı Sayın Mehmet ÖZTÜRK " ... FETÖ ve işbirlikçileri bu ülkeyi kolaylıkla ele geçirebileceklerini zannettiler ve oyunlarını sahnelemeye başladılar. Onlar oyunlarını kurarken, âlemleri yoktan var eden asıl oyunu sergiledi. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla göğsü iman dolu milletimiz vatanı, milleti, dini, bayrağı namusu için sokaklara döküldü. Tankların altına yattı. Silahlara göğsünü siper etti. O gün sokağa dökülenler değerleri uğruna canından vazgeçti ve dünyaya örnek olacak 15 Temmuz Destanını yazdı. 
Kıymetli Palulular!
Sizler de Palu'da 15 Temmuz Destanı yazdınız. İlk andan itibaren sokaklara çıkarak bu hain kalkışmanın karşısında Palu Kalesi gibi dimdik durdunuz. Bu bayrak inmez, bu ezanlar susmaz dediniz. 30 gün boyunca demokrasi nöbetlerini tuttunuz. Cumhurbaşkanımızdan talimat gelene kadar meydanları hiç boş bırakmadınız. Vatanımıza, bayrağımıza sahip çıktınız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 
Bu gün burada 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programımıza katılım sağlayan Siyasi parti temsilcilerimize, Sivil Toplum Örgütü Temsilcilerimize, Kamu kurum ve kuruluşu çalışanlarına, 7'den 70'e katılım sağlayan değerli halkımıza teşekkür ediyorum dedi. "
Anma programı şiirlerin okunması, İlçemiz sivil toplu kuruluşlarının ikramlarının dağıtılması ve 00:13'te salaların okunmasına kadar devam etti.

NÖBETÇİ ECZANELER
Eczanesi
Tlf:
HAVA DURUMU
PALU
Top
  • Sosyal Medya Adreslerimiz