Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pbel23/domains/palu.bel.tr/public_html/database.php on line 4
Palu Belediyesi | Haber, Duyuru
Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıl Dönümü
Yazan: Admin Yayın Tarihi:10-04-2019 498 Okunma

Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıl Dönümü

 

PALU BELEDİYE BAŞKANIMIZ EFRAYİM ÜNALAN’NIN POLİS HAFTASI KUTLAMA MESAJI…
Ülkemizin ve toplumumuzun iç güvenliği ve huzurunu fedakârlıkla koruyan Polis teşkilatı, Hukukun Üstünlüğü ilkesiyle yönetilen Laik Cumhuriyetimizin koruyucularıdır. Demokrasinin, kişi hak ve özgürlüklerinin teminatı olmakla görevli olan Polislerimiz, bu açıdan önemli bir sorumluluk içerisindedir.
Yerine getirdikleri görev sorumlulukları açısından yaşadığı topluma ve Laik Cumhuriyetin ilkelerine bağlılıkla sorumlu olan Polis Teşkilatımız, her ne koşul altında olursa olsun Hukukun Üstünlüğü ilkesinden ödün vermeden görevlerini icra etmeleri gerekmektedir.
Son zamanlarda, toplumsal olaylarda tepki çeken bazı uygulamaları, orantısız güç kullanımını, toplumun hassasiyetini dikkate almadan yapılan bazı müdahaleleri, asla bu güzide teşkilatla özdeşleştirmiyoruz. Çok hassas ve zorlu koşullarda yürütülen bu kutsal görevi, bu mesleğe gönülden bağlı polislerimizin en güzel biçimde yapacaklarından asla şüphe duymuyoruz.
Başta değerli Emniyet Müdürümüz olmak üzere, kentimizde huzurlu bir yaşam sağlamak amacıyla yaz demeden, kış demeden, 24 saat aralıksız görev başında olan, bu uğurda gerektiğinde ailesinden bile özveride bulunabilen emniyet güçlerimizin 10 Nisan 1845 tarihinde İstanbul'da kurulan Türk Polis Teşkilatı'nın bu yıl 174. kuruluş yıl dönümü kutlar ve şükranlarımı sunuyorum. Bu kutsal görev için canından vazgeçmiş şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabır ve sağlıklar diliyor, tüm polislerimize sağlık ve mutluluk diliyorum.

NÖBETÇİ ECZANELER
Eczanesi
Tlf:
HAVA DURUMU
PALU
Top
  • Sosyal Medya Adreslerimiz